Ура, бля! Наконец-то !!!

Без лишних комментов, цитирую свежую и несказанно радующую новость на языке оригинала.

У понеділок частина української енергосистеми у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях перейшла на паралельний режим роботи з енерго-системою країн Центральної та Східної Європи. Відтак понад тримільйонне населення названих областей буде забезпечено безперебійним енергопостачанням.

Підготовчі роботи до запуску “Бурштинського енергоострова” які коштували майже мільйон гривень, тривали понад п’ять років. Наприкінці квітня цього року за два тижні Бурштинська ТЕС була під’єднана до європейської енергосистеми. Оскільки експеримент закінчився вдало — зауважень до українських енергетиків не було, запуск “енергоострова” відбувся за планом — 1 липня.

Робота “Бурштинського енергоострова” дасть змогу, насамперед, досягти стабільності у роботі енергосистеми, а жителі згаданих областей відчують, що таке справжній європейський рівень енергопостачання — без перепадів напруги та аварійних ситуацій. Також завдяки спільній роботі енергосистем експорт української електроенергії до іншйх країн світу буде збільшено щонайменше удвічі — від 300 до 600 — 800 МВт. Україна експортувала електроенергію в Чехію, Угорщину, Словаччину та Польщу. Тепер з’явилась можливість постачати її у Грецію та Туреччину. Не менш важливо також те, що експлуатація Бурштинської ТЕС допоможе знайти додатковий ринок збуту вітчизняного вугілля, яке використовується для виробництва електороенергії.

До “Бурштинського енергоострова” входить 12 енергоблоків, загальна потужність яких становить 2300 МВт. Цього літа працюватимуть щонайменше десять. “Частину енергоблоків вдалось відремонтувати, однак для повної їх модернізації та доведення до євростандартів потрібні сотні мільйонів”, — сказав заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу Ігор Маковецький. За його словами, ці кошти Бурштинська ТЕС поступово зароблятиме сама.

Українські фахівці паливно-енергетичного комплексу вважають, що у перспективі вся українська енергетика має працювати в режимі, паралельному з європейськими енергосистемами. Це гарантуватиме стабільність роботи і дасть змогу підтримувати функціонування нашої енергосистеми навіть у масштабних аварійних ситуаціях, а також відчутно збільшити експорт вітчизняної електроенергії.

One thought on “Ура, бля! Наконец-то !!!”

  1. Как мне недавно рассказали наши диспетчера, наша область уже с апреля работает синхронном режиме с Центрально-Европейской энергосистемой. В статье написано, что тогда был проведен эксперимент. Для нас же это фактически означало, что нас отключили от общей Украиской энергосистемы, провели синхронизацию частоты с Европейской сетью и подключили к ней. Все произошло абсолютно незаметно для нас и с тех пор мы в таком режиме работаем и дальше.

Обсуждение закрыто.